Uniwersalna Koszula Męska

Podstawowym elementem wyposażenia męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Od lat była przywilejem wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ początkowo była ściśle ukrywaną bielizną. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Wyszczuplone sylwetki koszul są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Wśród nich można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele znajdą zastosowanie w zestawach biurowych. Swoich fanów znajdą także unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki zróżnicowanym krojom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.